oczyszczalnie przydomowe poznań

Szambo ekologiczne jak zrobić samemu

Na skutek wzrastającej pośród społeczeństwa świadomości ekologicznej, coraz to więcej ludzi chce mieć przy swoim domu własną oczyszczalnię ścieków.
oczyszczalnie przydomowe poznań
Dlaczego szambo ekologiczne

Są dwa powody, dla jakich chcemy mieć oczyszczalnię biologiczną ścieków. Przede wszystkim jest to powiązane z jej licznymi zaletami. Następnym z powodów może być fakt, że w okolicy nie ma kanalizacji.
Kiedy już zostanie podjęta decyzja o posiadaniu oczyszczalni biologicznej ścieków, istnieją dwa rozwiązania, żeby ten projekt dokonać. Można zadzwonić do firmy, zajmującej się wykonywaniem tego typu zleceń. Można również wybrać nieco ambitniejsze, jednakże zbytnio wymyślne, rozwiązanie i stworzyć ekologiczne szambo samemu.

Szambo ekologiczne jak zrobic samemu

W zamiarze utworzenia ekologicznego szamba w sposób poprawny i nie stwarzający zagrożeń dla zdrowia, najlepiej wykorzystać gotowy zbiornik na zanieczyszczenia. Zbiornik tego typu jest szczelny ,a także odporny na naciski z zewnątrz.
W gotowym zbiorniku szamba ekologicznego dochodzi do dwuetapowego procesu oczyszczania. W pierwszej kolejności ścieki zostaną oczyszczone z większych zanieczyszczeń, a później zostaną poddane oczyszczeniu tzw. biologicznemu.
Posiadając szambo ekologiczne, należałoby pamiętać, aby nie używać w domu silnych środków czyszczących. Mogą one usunąć dobre bakterie, żyjące w szambie.Możliwość komentowania jest wyłączona.