Drukarnia świnoujście

Zasadzki przy wydruku projektu

Dla każdego projektanta w końcu nadchodzi czas, kiedy wyłącza on AutoCada natomiast jego projekt ostatecznie jest wydrukowany. Teoretycznie wydawać by się mogło, że na tym historia już się kończy i powoli zmierzamy do spokojnego finiszu, jednakże nic bardziej błędnego. Jeszcze wiele może się zdarzyć i w szczególności w istocie mnóstwo może się zepsuć. Koronne elementy projektu wydrukowanego, takiego jak dobre odcienie, wypróbowana drukarnia, świetny papier i znakomicie dopasowana jakość mogą zaważyć o odbiorze twojej pracy – nawet najlepszą koncepcję można spaprać kiepską grafiką lub finałowymi niedoróbkami. Co uczynić, żeby tego ustrzec się?
Przede wszystkim pamiętajmy o kilku zasadzkach, które wyczekują na niewykwalifikowanych. Gdy sporządzasz plansze w projekcie graficznym, takim jak Photoshop czy też Gimp, wydają ci się one ładne i w dobrej jakości, a po wydruku wychodzi tak zwana „pikseloza„? Pamiętaj więc, żeby zawsze, absolutnie zawsze sprawdzić jak wygląda obraz w realnej wielkości, klikając na ikonkę „100%”. Dopiero wtenczas dowiesz się jak wszystko to prezentuje się naprawdę.
Inną sytuacją, która może nam się ni stąd ni zowąd przytrafić, są inne odcienie na wydruku. W tym miejscu na nieszczęście wszystko zależne jest od plotera, w związku z tym dobrze, by drukarnia, z której usług korzystamy, pozostała przez nas wypróbowana. Przed ostatecznym oddaniem koniecznie przeprowadź próbki kolorystyczne – na sprzęcie, którego użyjesz do dużego formatu! Każdy z nich ma inne i nigdy do końca nie wiadomo, co wyjdzie w wersji finałowej. Jedyne, co pozostaje, to metoda prób i błędów. Powodzenia!


Możliwość komentowania jest wyłączona.